wtorek, 11 grudnia 2018

Dziurka w brodzie

Wczoraj Kirk Douglas skończył 102 lata. Gdy spytałem Ewę, czy kojarzy tego aktora. Zapytała - "ten z dziurką w brodzie?". Nie zwracałem wcześniej na to uwagi. Rzeczywiście ma znaczną dziurkę w brodzie. Potomek żydowskich emigrantów z carskiej Rosji, którzy byli analfabetami. Można zrobić karierę? Można!
-
Od rana bawiłem się dzisiaj z drukarkami. Jedną miałem uczynić sieciową a drugą miałem zainstalować przy innym stanowisku. Obawiałem się kłopotów z przełączeniem tej pierwszej a poszło gładko. Za to teoretycznie banalna operacja podłączenia zwykłej drukarki HP do innego komputera okazała się ... "niewykonalna". Po wyszukaniu w Internecie sterownika (ze strony producenta) przy instalacji wyskoczyło dziwne okienko z komunikatem o niemożliwości tej czynności. Niby w końcu zainstalowałem, ale nie pojawiła się pozycja w menu o możliwości uczynienia z niej drukarki domyślnej. Poprosiłem o płytę. Znalazła się. O dziwo przycisk wysuwania napędu nie reagował. Trzeba było wysunąć z polecenia. Przy instalacji znów wyskoczył dziwny błąd. Chociaż poszło "lepiej", można było wybrać jako "drukarkę domyślną", to i tak nie udało się nic wydrukować. Intuicja podpowiada mi, że ... w systemie, gdzieś głęboko. jest zaszyta informacja o zakazie korzystania z napędu i instalacji nowych urządzeń. Ten komputer ma rodowód bankowy i tam mogły być w systemie instalowane różne blokady i ... tak to sobie tłumaczę.
-
Rozmowa na zebraniu rodziców ... przeszła nadspodziewanie spokojnie.
-
Drużyna "Reszty Świata" pokonała nasze panie ... im było dalej, tym było gorzej. Formuła była ciekawa, ale chyba zbyt mocne przeciwniczki zostały wybrane do konkurowania z naszymi szachistkami. Wśród "Reszty Świata" była ... Elizabeth Paehtz.
-
To jeszcze sytuacja na chess.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz