środa, 1 listopada 2017

Wieżówki Jacka a w piątek ... Rosja

To była już ... kolejna wieżówka GM Jacka Tomczaka w tym turnieju. Wieżówki, to naprawdę trudne końcówki. Tym razem udało się przełamać utytułowanego Białorusina. BRAWO! Przez cały czas wydawało się, że to GM Kacper Piorun przechyli w końcu szalę ... a jednak Jacek był szybszy a przewaga Kacpra chwilami malała ale jednak ostatecznie wygrał również i on. Przy remisach GM R. Wojtaszka i GM JKD wynik 3:1  wydaje się naprawdę godny. Polacy dzielą obecnie z Rosją 3-4 miejsce. Robi się bardzo ciekawie!
-
Panie zremisowały (cudem) z Włoszkami. Tym razem same remisy. Z dalekiej podróży z zaświatów udało się wrócić WGM Karinie Szczepkowskiej. Komputer pokazywał już jej przegraną (była bez figury) a gdy za jakiś czas wszedłem na transmisję miała piona więcej w końcówce hetmańskiej a przeciwniczka grała na oparach czasu. Oczywiście warto było sprawdzać przeciwniczkę ale się wybroniła. Partia miała 106 posunięć. Panie są obecnie na czwartej pozycji ale ... to cały czas ścisła czołówka.
-
Z ciekawostek - Wyspy Owcze pokonały Czarnogórę w składzie której grało trzech arcymistrzów.
-
Wczoraj było tyle remisów, że postanowiłem postawić na remisy w zakładach ... i naprawdę było kilka niespodziewanych remisów ... ale niestety nie w tych zakładach, które ja typowałem.
-
Na cmentarzach jak zwykle tłok. Na szczęście tylko delikatnie padało i to nie cały czas.
-
W piątek obie reprezentacje zagrają z ... reprezentacjami Rosji ...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza