środa, 30 marca 2016

Zegary DGT1001 dotarły

Wczoraj ja sobie pojechałem do Poznania na otwarcie MP a 50 zegarów DGT1001 dotarło do szkoły :) Zegary zostały ufundowane przez Fundację Amicis a namiary na fundację otrzymałem od entuzjasty szachowego Krzysztofa Dłużyńskiego. Dziękuję Krzysztofowi, dziękuję Fundacji Amicis.
-
Oczywiście starałem się w miarę możliwości śledzić przebieg pierwszej rundy MP. GM Jacek Tomczak grał białymi obronę sycylijską tak jak jak lubię i wcale nie musiał przegrać z GM JKD ale przegrał. Moi faworyci grali uparcie i to dobrze im wróży. GM Dariusz Świercz co prawda nie wygrał, chociaż mógł (ale to widział komputer), natomiast GM Monika Soćko tak "cisnęła" remisową końcówkę, że ... jeszcze nie doczekałem się końca ale podejrzewam, że może ją wygrać.

2 komentarze:

  1. Bardzo fajnie że chociaż po części udało się Panu zrealizować ten projekt z zegarami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że 50 zegarów by starczyło i tyle udało się zdobyć :) Możliwości lokalowe w szkole i organizacyjne pokazują, że optymalna liczba zawodników, to właśnie 100 (czyli 50 zegarów). Raz do roku na Gimnazjadę potrzebnych jest ok. 80 zegarów (ostatnio 160 zawodników) ale mamy jeszcze 30 zegarów Hetman. Zatem wszystko "gra". Natomiast gdy startowałem z projektem, to ... będąc w gorącej wodzie kąpany - postanowiłem iść po bandzie :) ... ale nie żałuję :) "Do odważnych świat należy!"

    OdpowiedzUsuń