czwartek, 9 sierpnia 2018

Wojna banków

Banki walczą a ja ... jestem ofiarą wojny :) Rejestracja i20 dla HAi stoi w martwym punkcie. Ponieważ PKO chce fakturę na pełną kwotę a dealer się upiera przy fakturze na brakującą kwotę i tak "dziad swoje a baba swoje" a czas ucieka.
We wspomnianym artykule jest mowa o naprawdę tanich pożyczkach udzielanych przez PKO ale co ciekawe nie robią takich procentów dla swoich klientów - tylko dla "nowych". Przecież jak musiałem wziąć na okoliczność konkursu pożyczkę, to oprocentowanie RRSO wynosiło niemal 20% a tu poniżej 4%. Teoretycznie rzeczywiście Provident, Wonga, Bocian itp. powinni w takim momencie ... paść ale ... zobaczymy jak to się wszystko potoczy dalej.
Trochę drgnęło w temacie sprzedaży Swifta - wreszcie  zaczynają się odzywać potencjalni nabywcy a ja nie będę skazany na "łaskę" dealera. Dzisiaj dzwonił ktoś z Gołańczy i oferował mniej niż chcę ale więcej niż inni. Przy okazji wyszło, iż jestem nauczycielem. Wtedy zapytał czego nauczam, a gdy usłyszał, że matematyki to zaproponował pracę z jego synem. Raczej to nie dojdzie do skutku (korepetycje) ale nigdy nie wiadomo. 
Wczoraj pisałem o tym moim zabezpieczeniu się przed wpadką z tablicami i dopiero dzisiaj pani z banku w końcu zaczęła się interesować "o co mi chodzi". Myślę, że po dzisiejszym wyjaśnieniu nie powinno dojść do "wpadki" - tylko dlaczego nie chciała mnie słuchać od początku, gdy byłem gotów wytłumaczyć.
 Podobno będą mi (dealer) zwracać pieniądze a ja jeszcze raz będę je przelewał na wskazane konto. Tylko, czy nie mogło tak być od razu? Przecież specjalnie pisałem (gdy już podjąłem decyzję o kupnie), aby korespondencja odbywała się trójstronnie. Dealer jeszcze dzisiaj sugerował mi, aby zmienić bank ale przecież ja już umowę podpisywałem. Chociaż wszystko odbywa się w tak zaplątany sposób, to utwierdza się moje przekonanie o potrzebie konkurencji i wolnego rynku - tak jest naprawdę lepiej ... dla wszystkich i ostatecznie wszyscy na tym korzystają, nawet jeśli nie bezpośrednio materialnie, to chociaż edukacyjnie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza