czwartek, 8 marca 2018

Kobiety i dętki

Taki zbieg okoliczności. Moja mama poprosiła mnie o wymianę dętki w kole rowerowym. Niby drobnostka ale przy tej wymianie (w Dniu Kobiet) przyszło mi do głowy zastanowić się - ile kobiet potrafiłoby wymienić dętkę. Potrzebna jest odrobina wyobraźni i ... trochę siły. Ponadto trochę brudna robota.  Oczywiście w warsztacie specjalistycznym pewnie znalazłyby się narzędzia, które by bardzo ułatwiły tę czynność. Jednak jak jeszcze trochę pomyślałem, to ... doszedłem do wniosku, że wśród mężczyzn też więcej niż połowa by sobie nie poradziła. Takie czasy. Coraz większa specjalizacja, wszędzie. Sam napotykam co chwilę wyzwania w różnych dziedzinach, często bardzo odległych. Nie wszystko się udaje. Niektóre też trzeba odrzucić ze względu na rachunek zysków i strat. W sprawie wtrysku Suzuki jestem umówiony na sobotę (dopiero) ... a przecież mógłbym sam spróbować to naprawić. Nie udało mi się zmusić Ariona do elektronicznej bezpośredniej wysyłki zadań. Nie udało mi się zmusić tablicy Promethean do komunikacji z komputerem przez USB ale udało mi się "odzyskać" złośliwy komputer, który nie chciał widzieć kart sieciowych. Udało mi się wskazać konserwatorom sposób rozwiązania problemu z umieszczeniem projektora przy tej tablicy.
-
Tytuł wpisu jest akurat taki, ponieważ nie potrafię skojarzyć wśród kobiet które znam żadnej, która potrafiłaby samodzielnie wymienić dętkę.

3 komentarze:

 1. Witam!
  Panie Jacku w Google, kładą duży nacisk na bezpieczeństwo, stąd próby wysyłania poczty z nieznanego żródła są blokowane i wymagają późniejszej akceptacji jako pożądane. Proszę wejść do ustawień konta gmail i szukać w ustawieniach dotyczących bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba zajrzeć do "Moje konto" w części "Logowanie się i zabezpieczenia" wybrać "Zdarzenia związane z zabezpieczeniami i aktywnością na urządzeniu". Moim zdaniem to tam jest blokowane wysyłanie z Ariona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Jacku proszę zalogować się na konto gmail przez przeglądarkę i tam poszukać maila o tytule "Sprawdź zablokowaną próbę logowania się" o otworzyć go w treści należy kliknąć w linka "zezwolić na dostęp mniej bezpiecznym aplikacjom" i otworzy się okno w którym należy zezwolić na uruchamianie mniej bezpiecznych aplikacji poprzez włączenie tej opcji. Domyślnie ta opcja jest wyłączona.
  Pozdrawiam
  Artur Urbaniak

  OdpowiedzUsuń