poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Informacja publiczna - druga strona medalu

Państwo bardzo dba o obywateli ... i uchwaliło nawet ustawy dzięki którym, w tym nawale pracy jaki mam doszło mi jeszcze jedno zadanie. W szkole "uczyniono" mnie ABI (Administrator Bezpieczeństwa Informacji). Cały czas w naszym kraju funkcjonują firmy żerujące na  ... dziwnych przepisach. Pamiętam jak wprowadzali BIP-y, to przychodziły oferty na przygotowanie stron. Później też co jakiś czas pojawiał się inny "patent". Niedawno zgłosiła się firma która zaoferowała się przygotować audyt na temat bezpieczeństwa danych osobowych. Ponieważ kazałem ich "wysłać na drzewo", to teraz pod pretekstem "ustawy o informacji publicznej" złożyli do szkoły zapytanie o różne "duperele np. dotyczące zbiorów danych osobowych itd. itp. (pełno pytań). Gdybyśmy nie odpowiedzieli, to ... pewnie by postraszyli sądem. W sumie, to nie ma się jak za nich zabrać ...
-
Wojtaszek-Karjakin - remis - nieźle.

3 komentarze:

 1. Widziałem Pana test zegara szachowego DGT 1001 na YouTubie.
  W związku z tym prosiłbym o doradzenie przy zakupie zegara szachowego.
  Zastanawiam się pomiędzy DGT 1002 (różni się tym od 1001 tym, że ma możliwość dodawania czasu, ale konstrukcja "fizyczna" taka sama) a zegarem DGT 960 (tym składanym, czarnym z czerwonymi, płaskimi przyciskami). Pewnie z tym drugim jako doświadczony szachista spotkał się Pan również.
  Jedynym kryterium jest dla mnie jakość wykonania, trwałość - odporność na przełączanie. Czy DGT 1001 nadaje się na blitza? Chodzi mi o trwałość przełączników czasu - jak Pan je ocenia po użytkowaniu? Czy mechanizm jest delikatniejszy, czy lepszy niż w przypadku płaskich przycisków, jak w DGT 960?

  Z góry dziękuję za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obie konstrukcje mają podobne rozwiązanie tzw. "klikane", zatem w praktyce żywotność przełączników będzie podobna. DGT1002 (1) wydaje się być stabilniejszy i nie będzie problemów z przy dużym "rozmachu" zawodnika, tzn. nie powinien zahaczyć ręką o wyświetlacz, co może się wydarzyć w przypadku DGT960, o tym drugim dostałem również informację, że taśma potrafi się "wyrobić"/przetrzeć (konstrukcja składana). Zatem o ile nie korzystamy z szachów 960, to wygodniejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem wydaje się DGT 1002 (i tańszym).

   Usuń
 2. DGT 1001 i 1002 to podobne konstrukcje. W 1002 znajduje się możliwość dodawania czasu przy posunięciu. Różnica w cenie między zegarami jest nieznaczna. Osobiście polecam 1002.

  OdpowiedzUsuń