wtorek, 20 grudnia 2016

Przepychanki przy korycie

Ewa mnie pyta - co sądzę o obecnej sytuacji w Polsce? Ja nie opowiadam się po żadnej stronie. Widzę ... tylko "walkę o koryto" przykrytą frazesami i obie strony konfliktu niewiele się różnią. Najlepiej świadczą o tym stosowane argumentacje. Bardzo często jedna strona przytacza argumenty, które wcześniej stosowała druga. (np. B. Komorowski) Do tego okazuje się, że po cichu wprowadzane są podwyżki cen prądu i gazu. Paliwo też drożeje.
-
W Berlinie zamach - ciężarówka na polskich rejestracjach z zamordowanym wcześniej kierowcą wjeżdża w tłum ludzi ...
-
W Turcji zamachowiec zastrzelił rosyjskiego ambasadora na otwarciu wystawy.
-
Już miałem się brać za film o kolejności działań i znów ... odpuściłem. Trudno się dziwić, że nie uda mi się osiągnąć miliona wyświetleń w tym roku kalendarzowym. Tym bardziej nie będzie 2000 subskrypcji.
-
Działacze z Gniezna dwoją się troją reklamując turniej ... a zawodników jak na lekarstwo. Osobiście obecny (20.12) zestaw mi dosyć odpowiada. Co prawda Elo może znów spaść, bo mnóstwo młodych zawodników ma niskie ale za to jest duże nasycenie zawodnikami z jedynkami i ... szansa na normę.
-
JKM już kilkadziesiąt lat mówi to samo ...
Dzisiaj przypomniał kolejne przykłady jak proste rozwiązania ... "wygrywają" z nadętymi teoriami. Amerykańskie NASA wydała kiedyś 0,5 mln dolarów na opracowanie długopisu, który będzie bezproblemowo pisał w warunkach nieważkości. Rosjanie zastosowali prostsze rozwiązanie ... ołówki. Jeszcze jeden przykład - pewna fabryka produkowała pastę do zębów w tubkach i zaczęły się pojawiać sygnały od konsumentów, że zdarzają się puste tubki. Zebrał się zarząd i wymyślił, aby zwrócić się o pomoc do poważnej firmy zewnętrznej. Ta za grube pieniądze opracowała projekt unowocześnienia linii produkcyjnej o superczułe wagi. Rozwiązanie za grube pieniądze zostało wprowadzone i zaczęło działać. Rzeczywiście wagi wykrywały lżejsze tubki, linia produkcyjna się zatrzymywała. pracownik usuwał wadliwe i wszystko niby grało. Po pewnym czasie szef sprawdzając raporty zauważył, że linia produkcyjna już się nie zatrzymuje ... Czyżby wagi nie były dokładne i przepuszczały dalej wadliwe tubki? Szef udał się na zakład i pyta majstra a ten tłumaczy, że jednemu z młodych pracowników znudziło się ciągłe bieganie i usuwanie wadliwych tubek i uruchamianie linii. Wymyślił, aby postawić wentylator obok linii. Wentylator cały czas dmuchał na tubki a jeśli, któraś była, pusta to się obalała i spadała sama ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz