piątek, 25 listopada 2016

WIMS Zbąszyń 2016

Na zdjęciu kolejna obiecująca ekipa z Wapna. Zajęli 33 miejsce a niewiele brakowało do 10-go. Zuzia zdobyła 7 punktów i gra już na całkiem przyzwoitym poziomie. Trochę więcej napisałem na stronie szkolnej. Natomiast tu zapiszę sobie jeszcze prywatne uwagi. Wielkopolska, to jednak duży obszar. Z Wapna jest ponad 150 km a na pewno nie mieliśmy najdalej. Organizatorzy przenieśli turniej do sali "Zbąszynianki", tuż obok szkoły i bardzo dobrze, bo w szkolnej sali było za ciasno. Natomiast pomysł, aby zwiększyć liczbę rund do 9-u ... uważam za chybiony. Przecież ci uczniowie walczą (tylko) o medale i dyplomy a teraz najważniejsze. Kolejność po 7-ej rundzie: Kalisz,  Zbąszyń, Poznań, Ostrów, ... Kolejność po 9-ej rundzie: Kalisz,  Zbąszyń, Poznań, Ostrów, ... Moi podopieczni skończyli swoje partie tuż po 16-ej. Runda jeszcze trwała a my już wsiadaliśmy do samochodu. Podejrzewam, że zakończenie nastąpiło przynajmniej pół godziny po naszym odjeździe. Warunki pogodowe były fatalne - mgła. Wróciliśmy po 19-ej - zatem wyprawa trwała 12 godzin.
Cały dzień z głowy. Cały dzień bez internetu.
-
Mimo wszystko warto jechać na taką imprezę. Warto popatrzeć, aby wyciągnąć wnioski i za kilka dni, gdy będę prowadził Gimnazjadę w Skokach uniknąć błędów, które zauważyłem tutaj.
-
Wczoraj (a właściwie to jeszcze dzisiaj) Magnus Carlsen w końcu wygrał pierwszą partię. Karjakin naprawdę długo myślał nad niektórymi posunięciami. Wielu obserwatorów to zauważyło, natomiast ja czułem, że może to się dla niego źle skończyć ... i przegrał. Mecz wrócił do punktu wyjścia, na pewno nie skończy się przed czasem. Czyli moje przepowiednie już się nie sprawdziły. Najbardziej podobało mi się jak komputery pokazywały trzy teoretycznie główne warianty ... a Carlsen znajdował jeszcze coś innego i okazywało się, że to było ... na podobnym poziomie a czasem nawet lepsze od wariantów komputera.- niesamowite. Co ciekawe, gdy już następuje zdecydowany przełom w partii, to na ogół obie strony robią więcej niedokładności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz