środa, 5 października 2016

Arion - program dla instruktorów i trenerów szachowych

Pan Artur Urbaniak przygotował kolejny ciekawy program dla środowiska szachowego. Arion wydaje się mieć ... świetlaną przyszłość. Zwłaszcza, gdy w przyszłym roku szachy "wejdą" do szkół. Nie miałem czasu przetestować w pełni jego możliwości, ... bo nie mam czasu.
Wczoraj jadąc do Żnina słuchałem o "rewolucyjnym" programie, który ma być wprowadzony do służby zdrowia. Gdy słuchałem o szczegółach, to ... wydawało mi się dziwne dlaczego dopiero teraz takie coś opracowano. Już wiele lat temu miałem pomysł na program dla stomatologów, gdy widziałem jak pani wertuje kartki. Teraz już chyba jakiś program funkcjonuje, bo mój stomatolog ma komputer. Arion też powinien być już wiele lat temu ... a jest teraz.
Dzisiaj instalując uaktualnienie POMOST-u miałem chwile niepewności, bo nie mogłem się bardzo długo zalogować i bałem się, że się coś rozleciało ale ostatecznie się udało. Arion też ma jakiś specjalny instalator, który generalnie jest "podejrzany" dla Windows a przy pierwszej próbie robienia tego wpisu też zaczęło coś "wariować".

5 komentarzy:

 1. Witam!

  Panie Jacku jeżeli używa Pan systemu Windows 10, to Microsoft tak go zrobił że system do instalacji programu potrzebuje informacji o wydawcy programu. Jest to rodzaj zabezpieczenia systemu i poniekąd interesów Microsoftu. Wiele osób nie zainstaluje różnych programów po tego typu komunikatach i będzie sięgać po oprogramowanie komercyjne a nie z niezależnych zródeł. W razie pytań co do użytkowania programu służę pomocą.
  Pozdrawiam
  Artur Urbaniak

  OdpowiedzUsuń
 2. Świadomie pisałem o tej podejrzliwości Windowsa wobec Ariona. Właśnie dlatego, że z konieczności często muszę coś, gdzieś instalować i często mam różne przypadki. Z rozrzewnieniem wspominam moje początki z Apple i Mac OS Classic, gdzie instalacja polegała często na przekopiowaniu z nośnika teczki (folderu).

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda ciekawie. Ariona zareklamowałem na www.szachowe.pl
  http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=18&t=6580
  Ciekawi mnie czy po okresie próbnym i "aktywacji programu" będzie wersja pełna, czy okrojona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zareklamowanie programu. W przypadku jakiś problemów proszę pisać na adres bluechesspro@gmail.com .
   Po zakończeniu okresu próbnego pewne funkcje programu zostaną wyłączone. Należy program zarejestrować przy pomocy jego funkcji "Aktywuj program" by wrócić do jego pełnej funkcjonalności.
   Program Arion ma w sobie wbudowanego klienta poczty i żeby wysłać prośbę o klucz aktywujący potrzebne jest podanie w opcji "Dane trenera" danych skrzynki pocztowej osoby zamawiającej klucz. Bez obaw do mnie docierają tylko dane z formularza zamówienia oraz specjalny kod wygenerowany przez program.

   Usuń
 4. Proszę też zaglądać na stronę www.bluechess.cba.pl jest to strona poświęcona tylko moim programom.

  OdpowiedzUsuń