sobota, 16 lutego 2013

Jak złapać formę na Trzciankę?

Najlepiej, gdy do turnieju jest dużo czasu - wtedy wszystko wydaje się proste tzn. doskonale wiem co zrobić, aby się świetnie przygotować. Jeszcze lepiej wiem zaraz po zakończeniu jakiegoś ważnego turnieju, bo wiem czego mi zabrakło, co muszę poćwiczyć ... Teraz do Trzcianki zostały dwa tygodnie i ... przydałoby się jakieś przetarcie, taki kubeł zimnej wody a tu ... czasu brakuje. Gdybym żył tylko szachami, to pewnie bym się wziął ostro za trening a kilka dni przed turniejem bym odpuścił, aby odzyskać świeżość. Oj jak chciałbym dojść do takiego stanu "świeżości" jak ok. 20 lat temu w Chodzieży gdy sensacyjnie wygrałem turniej po prawie rocznym odstawieniu szachów. Pojechałem wtedy z Ewą i ... właśnie nie zależało mi na wyniku, ot tak grałem na luzie i chyba przeciwnicy to czuli a przecież wyprzedziłem wtedy kilku KM :)
Teraz moim sukcesem byłoby pewnie zdobycie 5 punktów, ale to nie będzie łatwe. Pewnie najlepiej byłoby nie myśleć o tym, że chcę te 5 punktów zdobyć. Zatem trzeba już zacząć ... wyciszanie się. Mam tyle różnej roboty, że nie wiem za co się złapać, jednak postanowiłem ten wpis napisać. W trakcie pisania generuje się kolejny fragmencik do "Szachisty", który pewnie zaraz tu wstawię. Robiłem to techniką animacji poklatkowej, aby dać pogląd uczniom startującym w "100 FX".
Wracając do szachów - w czwartek byłem z uczniami na Finale Wojewódzkim Szachów Drużynowych SZS. Było rekordowo dużo drużyn, bo aż 52. Liczyłem na ok. 20 miejsce, marzeniem było miejsce w pierwszej dziesiątce. Grali "w kratkę" - wygrana, przegrana. W szóstej rundzie przełamali passę i zremisowali, ... może to było niedobre? Gdyby zremisowali w ostatniej rundzie byłoby, to oczekiwane, bardzo dobre 20 miejsce, ale tylko Michał wygrał reszta szybko (za szybko) przegrała). Wygrana tego meczu, to byłoby miejsce tuż za pierwszą dziesiątką. Ostatecznie wylądowali na 29 miejscu, co jest przyzwoitym wynikiem ale ...
Dobra, jedna z wersji animacji już się załadowała, oto efekt:

Dla szukających informacji o "ciemnym paznokciu" ... serwer szkolny chwilowo padł (pewnie w poniedziałek ruszy).
-
Kolejny tydzień bez biegania, ... oj będzie kilogramów do zrzucania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz