100 cloks

Tu będą się pojawiały aktualności dotyczące projektu :)
Do 2.01 miałem zamiar prowadzić tutaj (na tej podstronie) prowadzić dział poświęcony aktualnościom w projekcie ale nadmiar pracy spowodował, iż robiłem wpisy na stronie głównej. Możliwe że jeszcze przeniosę te wpisy tutaj. Chwilowo mam za dużo obowiązków. (do 10 lutego nie udało się zebrać 10.000 zł)

STARSZE informacje będą niżej.

2 I 2016' 

W statystykach wyświetleń projektu nastąpiła już poprawa. Napisałem do GM Mohameda Al-Modiahki mail z prośbą o pliki ze zdjęciami GMs w wysokich rozdzielczościach. Jak napisałem, to ... zaraz mi się przypomniało, że podlinkowałem bloga a jednym z ostatnich wpisów jest wpis o "piwnym" charakterze 18-go PITS.
Przypomniała mi się również dzisiaj pewna scena z legendarnego "Czterdziestolatka", gdy inżynier Karwowski pojechał do swojego szwagra, aby pożyczyć pieniądze. W końcu dochodzi do "męskiej" rozmowy i szwagier orientuje się, że ma pożyczyć pieniądze i zaczyna się tłumaczyć, że to musiał w kurnik (fermę drobiu) zainwestować, to w szklarnię i chwilowo nie dysponuje funduszami ale jednak pyta się ile też ten inżynier potrzebuje? Padła wtedy kwota 40 tys. (chyba) ... na co szwagier (Janusz Gajos) wpada w śmiech i wyjmuje z kieszeni portfel i wręcza zdumionemu inżynierowi jego 40 tys. tak jakby dawał dziecku na słodycze. 
Ja mam nadzieję, że przy dużej popularyzacji projektu może się udać dotrzeć do kogoś, dla kogo kupno 100 zegarów będzie drobnym gestem :)

1 I 2016'

Prawdopodobnie KPSzach jest pierwszym związkiem wojewódzkim, który odpowiedział na mój apel i umieścił na swoich stronach informację o projekcie.
Za dwa dni ruszy normalne życie tzn. skończy się okres świąteczny.
Trzeba będzie się mocno wziąć do roboty a przecież pisałem już w wiele miejsc ...
Duże nadzieje rodzi postawa polskich GM i tu powinno być dobrze, chociaż już GM G.G. trochę też mnie "sprowadził na Ziemię" :)
Natomiast dzisiaj całkowicie "sprowadził mnie na Ziemię" świetny fotograf szachowy D.L. gdy zwróciłem się do niego z prośbą o pliki w dużych rozdzielczościach znanych szachistów. Odpowiedział mi, że on z tego żyje i ... łatwo się domyślić ciągu dalszego.
Wyszło, to z tego względu, iż wymyśliłem sobie ... aby w jakiś sposób standaryzować zdjęcia, by były w podobnym stylu i podobnej jakości.
(2.01.) W nocy śniło mi się nawet, że D.L. odpowiedział mi i podlinkował zdjęcia z cennikiem a ja zdecydowałem się, że wyłożę swoje pieniądze przynajmniej na Magnus C.

28 XII 2015' 

Wczoraj napisałem (na głównej stronie) a dzisiaj rozesłałem.
-


Na stronach Polakpotrafi.pl wystartował projekt „100 zegarów dla szachistów – arcymistrzowie dla amatorów”. Ideą projektu jest pozyskanie funduszy na zakup 100 cyfrowych zegarów szachowych dla młodych szachistów z powiatu wągrowieckiego. Projekt można wspierać drobnymi kwotami bezinteresownie lub większymi kwotami w zamian za podpisane własnoręcznie zdjęcia znanych arcymistrzów i arcymistrzyń ewentualnie reklamę. Fundusze będą zbierane do 10-go lutego. Więcej o projekcie na stronach Polakpotrafi.pl (dział „sport”)

___________________

Będę wdzięczny za rozpowszechnianie tego wpisu. Proszę śmiało: kopiować, udostępniać, wykopywać, etc.!!!

21XII2015'

Dzisiaj oficjalnie projekt wystartował na Polakpotrafi.pl Już w pierwszej godzinie była pierwsza wpłata (od znajomego biegacza-szachisty). Teraz 51 dni "pielęgnowania" projektu :)

20XII2015'

Opracowałem schemat ułatwiający zrozumienie idei projektu.


19XII2015'

Dzisiaj miał wystartować projekt na Polakpotrafi.pl gdy piszę, to jeszcze oczekuje.
Zaczynam zbierać nagrody - to jest DUŻE wyzwanie. Postanowiłem zacząć od Polskiej Elity Szachowej. Otrzymałem pozytywną odpowiedź od GM Moniki Soćko (chociaż pisałem do Pana Bartosza) oraz od GM Grzegorza Gajewskiego.
Udało mi się dzisiaj odszukać zdjęcie z Trzcianki z 2012', w pierwszej rundzie zagrałem wtedy z GM Michałem Olszewskim i niewiele brakowało, abym miał zwycięstwo z GM, Pan Michał zaczynał mieć przewagę ale znalazłem bardzo ryzykowną kombinację i ... Pan Michał już chwytał swojego gońca z pola c6, aby wziąć "zatrutą" figurę i dostać mata i ... w ostatnim ułamku sekundy dostrzegł mój podstęp. Kontakt wzrokowy w tym momencie zapamiętam do końca życia :)
I runda Trzcianka 2012' - Jacek Haja-GM Michał Olszewski (fot. Jakub Haja)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz