środa, 7 czerwca 2017

Twarda walka ale czy czysta?

O głosowaniach internetowych (i to w tym samym konkursie) pisałem już na tym blogu tutaj. Nadal uważam, że to patologia ... ale co robić? Skoro takie są reguły "gry". Obudziłem się dzisiaj przed pierwszą w nocy i zszedłem do komputera aby sprawdzić, czy głosowanie ruszyło? Okazało się, że ruszyło. Wapno miało już 1 głos, ja oddałem drugi. Szóstka miała już 18 głosów. Gdy rano wstałem Szóstka już wyraźnie mocno parła do przodu. W ubiegłym roku też (Szóśtka) przygotowali bardzo dobry film i nawet przez jakiś czas "wylecieli" z grupy awansującej ale jakoś udało im się w końcu (mniej lub bardziej czysto) awansować do dwudziestki i zajęli ostatecznie 3 miejsce. Obecnie moim zdaniem mają oprócz Wapna najlepszy film ... ale można pod pewnymi względami bardziej docenić nasz a gdyby ktoś znał kulisy powstawania, to na pewno. Dziwię się szkołom, które nagrywały film konkursowy mając boiska lepsze niż nagroda (przykład). Ale kto bogatemu zabroni? W trakcie dnia przypomniał się Kocioł Duży, który nabijał głosy w tempie ... niesamowitym. Wystarczyło odświeżać co chwilę stronę i wynik rósł i rósł. Przed chwilą sprawdziłem, przed chwilą przekroczyli 1,5 tys. a mieszkańców mają może 0,5 tys. Wapno w tym czasie dobiło do 240, gdy uczniów w szkole jest prawie 300 ... i wszyscy podobno głosują. W ubiegłym roku wygrała szkoła z Manasterza, też malutka wieś a szkoła im. ks.Kard. Stefana Wyszyńskiego - podobnie jak szkoła z Szóstki. Zresztą szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest więcej w konkursie. Jest nawet jakieś stowarzyszenie takich szkół (spółdzielnia?). Tylko głośno myślę. 
Myślałem nad tym - jak pozyskać więcej głosów ... ale nic nadzwyczajnego nie wymyśliłem. Teraz to nawet głowa mnie boli, bo oprócz tej akcji miałem jeszcze wiele innych spraw na głowie.
Jeśli ktoś to czyta i chce ... pomóc (do 18.06.2017), to może np. udostępnić z poziomu YT poniższy film. Tam w opisie jest link do głosowania.
Dzisiaj okazało się, że wiele osób, mimo komunikatów nie potrafi pojąć, że aby tak naprawdę głos został zaliczony trzeba jeszcze jeszcze kliknąć w link aktywujący. Wydaje się to banalne ... ale wcale nie jest. Mam na to wiele dowodów. 
Można mieć oczywiście zastrzeżenia do organizatorów, za wybraną metodę wyłaniania dwudziestki ale z drugiej strony ... jakże pouczająca może być taka akcja? Jak przecież trzeba przekonać otoczenie, żeby się poświęcili i przy filmie i przy głosowaniu. Jeśli rzeczywiście uda się przekonać do jednego i do drugiego dostatecznie wielu sprzymierzeńców, to ... można myśleć o sukcesie. Samemu się filmu nie zrobi i samemu się głosowania nie wygra.
-
W Mińsku ... bez rewelacji. Już widziałem przewagę JKD już mi się "marzyło" zwycięstwo ale ... remis ...
-
W domu ... zakończyła się budowa tarasu, który początkowo miał kosztować 1,5 tys, później była mowa o 2,5 .... a skończyło się na 3 tysiącach co właściwie czułem w kościach. No ale jak żyć bez tarasu? (ja mógłbym żyć ze starym tarasem)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz