niedziela, 12 marca 2017

Gniezno - o jeden punkt za mało ...

Trudno uznać ten turniej za udany dla mnie. Chociaż zaczęło się dobrze. Spokojne zwycięstwo w pierwszej rundzie i w drugiej rundzie zagrałem na pierwszej szachownicy z GM Bartłomiejem Heberlą. Po partii miły akcent - arcymistrz pytał o losy akcji "100 zegarów ..." - skojarzył!

Później dwie wygrane. W piątej rundzie lokalny figter Jan Kujawski. Powstaje symetryczna, równa pozycja, wręcz z moją inicjatywą i ... widzę wariant, w którym tracę pionka a ... jednak po chwili idę w ten wariant i tracę piona i nie udaje się wybronić. W następnej rundzie junior z Gniezna wybiera obronę francuską czarnymi i gram mój wariant bezpiecznikowy i w niejasnej sytuacji przyjmuję remis a ... była jednak przewaga. W kolejnej rundzie znów junior z Gniezna i wymiany, wymiany i chciałem przechytrzyć juniora w końcówce a ... się przeliczyłem i porażka. W ósmej rundzie senior Ryszard Jałoszyński, z którym wygrałem w roku ubiegły i on to pamiętał. Zdobywam figurę, zdobywam drugą figurę. Partia kompletnie wygrana i ... przegrywam na czas, bo się zamyśliłem. Tej partii najbardziej żal. Nic już nie daje zwycięstwo w ostatniej rundzie. 
Niestety - jeśli chce się mieć wyniki, trzeba być ogranym w grze bezpośredniej, zwłaszcza w szybkich szachach. Możliwe, że niepotrzebnie robiłem zapis ...
-
WYNIKI
LKS Chrobry (relacja i linki)
Fantastyczna galeria zdjęć autorstwa Krzysztofa Szaeląga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz