czwartek, 23 czerwca 2016

BLANKER - programik do projektowania blankietów

Zdarzało mi się projektować blankiety zapisów szachowych na specjalne okazje (symultany itp.) Oczywiście można to zrobić w przeciętnym edytorze tekstowym. Można wziąć zwykłą białą kartkę i sobie długopisem numerki napisać. Jednak jeśli chcemy zrobić blankiety: szybko, ładnie i porządnie ...to można skorzystać z fajnego programiku BLANKER

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajny program, tylko ten napis BlueChess na blankiecie trochę zawadza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie Arturze program ten jest za darmo do użytku prywatnego i komercyjnego. Stąd moja decyzja o prezentowaniu w nim logo mojego projektu "BlueChess". Zapraszam na stronę www.szachowo.cba.pl gdzie znajdzie Pan inne darmowe programy dla szachistów mojego autorstwa wykonane w ramach ww. projektu.

   Usuń
  2. Kilka dni temu wprowadziłem wersję, w której nie ma już niebieskich oznaczeń projektu.

   Usuń
 2. Panie Jacku dziękuję za umieszczenie informacji o moim programie.
  Pozdrawiam
  Artur Urbaniak

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Arturze (autorze), dla takich pomysłów jestem zawsze otwarty i skory do pomocy :) Widziałem już wcześniej pierwszy komentarz ale spodziewałem się odpowiedzi autora i poczekałem z własną odpowiedzią.
  Tak jak pisze autor - skoro coś udostępnia za darmo, to ma prawo do własnych decyzji. Natomiast skoro, ktoś chciałby coś zmienić, to powinien się skontaktować z autorem :) Obszar "negocjacji" jest duży (moim zdaniem). Można np. umieścić na swojej stronie link do strony projektu "BlueChess" i poprosić w zamian za to o wersję z jaśniejszym logo. Można pójść dalej i za drobną opłatą poprosić o wersję bez logo albo pójść jeszcze dalej i zamówić wersję z własnym logo ...
  Pozdrawiam obu Panów :) Arturów

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Jacku zgadzam się z Panem w zupełności, zawsze można w ramach dogadania się utworzyć specjalną wersję danego programu. Wczoraj miałem trochę problemów na serwerze CBA. Jego operator nie pozwolił mi na udostępnianie plików najpierw w formacie exe a potem zip stąd umieściłem plik programu Blanker na serwerze Sourceforge.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam!
  Panie Jacku chciałbym Pana poinformować, że kilka dni temu zmieniłem adres swojej strony na: www.szachowo-nowe.cba.pl
  Programy są na tej stronie dostępne w dziale "Programy do pobrania". Po za tym programy są też dostępne na www.sourceforge.net .
  Pozdrawiam
  Artur Urbaniak

  OdpowiedzUsuń