piątek, 12 lutego 2016

SZACHOWO - piąteczek (Gold i 960)

Chciałem sobie kilka dni "odpocząć" od szachów po tych dwóch miesiącach :) ale ... nie da rady. Przy poprzednim wpisie pojawił się komentarz Pana Artura Urbaniaka, w którym oprócz słów otuchy podał link do stronki z programem Bobby960, którego jest autorem (strony też). Fantastyczna sprawa! Szkoda, że nie trafiłem tam wcześniej. Dodaję link u siebie. Szykowałem się do opisania nowej strony PZSzach. Nie zdążyłem ale napiszę już teraz - jeśli (my szachiści) chcemy, aby o szachach było głośno, to musimy jednoczyć działania i być "jedną rodziną" (tą z maksymy FIDE), musimy tworzyć sieć wzajemnych powiązań, aby informacje mogły szybko docierać do jak najszerszego grona. Jest w Polsce trochę zapaleńców/szaleńców :) i wielu z nich ma naprawdę wielki dorobek.
Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie wypróbował Bobby960 :)
Trudno sobie wyobrazić lepszy programik do ... losowania pozycji w szachach 960. Zegar DGT960 ma funkcję ale ... stosowanie go na turnieju byłoby kłopotliwe. Trzeba było przenosić wylosowaną pozycję do komputera, aby wyświetlić ... itd. Oczywiście do takiego indywidualnego grania w szachy 960 to zegar jest idealny ale dla organizacji turnieju ... tylko Bobby960!
-
Wczoraj na chess.com miałem mocną "bitwę" z Ukraińcem właśnie w meczu szachów 960. Gramy dwie partie i normalnie mamy 3 dni na posunięcie ale wczoraj wpadliśmy w cug :) Przy czym w jednej partii dopiero wczoraj zorientowałem się, że mam figurę mniej. Jednak dzięki temu pośpiechowi udało się odbić figurę i prawie wyrównać a drugą partię wygrałem w znakomitym stylu i wtedy ... zwolniłem, właśnie aby wybić z rytmu przeciwnika w tej drugiej partii myślę, że mam jeszcze szanse na uratowanie tej partii. :)
-
W czasie, gdy był dokonywany wcześniej wspomniany komentarz A.U. zadzwonił do mnie Pan Leszek Kaszczyniec z Goldchess z propozycją już bardziej sprecyzowaną zrobienia filmiku instruktażowego i to jeszcze pilnie! Oczywiście zrobić dobrze..., to nie można szybko a tu miał być odpoczynek od szachów!

-
Jutro jeszcze muszę jechać do Gniezna do biura INEI dokonać rezygnacji z usługi promocyjnej. Konsultant miał szczęście złapać mnie telefonicznie na zakupach  i nieopacznie zgodziłem się na wypróbowanie internetu światłowodowego. Wcisnął mi pakiet internet+tv+telefon za 89 zł ale tam jeszcze trzeba uważać, żeby zrezygnować z antywirusa itd. każda usługa kolejne parę złotych. Żeby było ciekawiej - miało być 6 miesięcy za darmo a w dniu, w którym teoretycznie miał być montaż (bo faktycznie był 2 dni wcześniej) otrzymałem SMS z informacją, że czeka na mnie faktura na 113 zł ... no ludzie! Z samego internetu (światłowodowego) jestem zadowolony natomiast Ewa woli na satelicie zestaw od Cyfrowego Polsatu a telefon też mi do niczego nie potrzebny (a kolejne 10 zł miesięcznie). Po rezygnacji z umowy mam zamiar wziąć internet 100MB ale teraz muszę wziąć z usługą wifi (oddzielnie płatną). Teraz mam teoretycznie 25 MB ale mój router przepuszcza tylko 11MB ale przy tym pakiecie usługa wifi kosztuje 10 zł (miesięcznie). Natomiast przy 100 MB wifi kosztuje 5 zł. Tylko że muszę wziąć ich usługę wifi albo kupić sobie nowy router, bo po co mi 100 MB jeśli routerek puszczałby tylko 11MB.
-
Wydawanie pieniędzy idzie o wiele szybciej niż zarabianie ...

1 komentarz:

  1. Dziękuję za zainteresowanie moim programem.Cieszę się że przypadł Panu program do gustu. W przypadku pytań lub jakiś problemów z programem proszę o kontakt na maila bluechesspro@gmail.com .
    Pozdrawiam
    Artur Urbaniak

    OdpowiedzUsuń