niedziela, 3 stycznia 2016

EUREKA - na to czekałem!

Drugiego stycznia znów nie mogłem zasnąć i wtedy przyszła myśl. Skoro w Polsce nie widziałem artystycznych zdjęć szachistów. Skoro zagraniczny fotograf nie chce nieodpłatnie udostępnić swoich zdjęć słynnych szachistów. Trzeba przygotować artystyczne zdjęcia wykonane przez młodych polskich fotografów. Skoro mam w rodzinie i wśród znajomych ambitnych młodych ludzi, to może oni podejmą wyzwanie, aby pokazać piękno polskich szachów, szachistek i szachistów.
W takim przypadku będę mógł obniżyć cenę. Zdjęcia tańsze mogą wzbudzić zainteresowanie szerszego grona odbiorców. "Masse macht Kasse" mawiają Niemcy.
Nie pozostaje zatem nic innego jak zaangażować młodych, zdolnych i wyruszyć na Mistrzostwa Polski w Szachach 2016'. 
Odpadnie dylemat - kto zasługuje na to, aby znaleźć się w elitarnym gronie? Zdjęcia będą robione WSZYSTKIM uczestnikom MP. Następnie na stronie wystawi się efekt pracy fotograficznej. Mecenasi wybiorą sobie zdjęcia, które będą chcieli otrzymać. Wydrukuje się tyle zdjęć ile potrzeba. Zawodnicy podpiszą tyle zdjęć ile potrzeba. Nawet PZSzach będzie musiał być zadowolony, bo każdy "szum medialny" zwłaszcza pozytywny wokół naszej dyscypliny powinien cieszyć wszystkich szachistów.
Zawodnicy też chyba będą zadowoleni (a może sami sobie kupią?) w końcu ... darmowa sesja :)
Co z tymi zdjęciami, które ewentualnie nadeślą samodzielnie polscy i zagraniczni GM? Myślę, że ich wartość wzrośnie jeszcze bardziej i na pewno znajdą się amatorzy takich zdjęć. Natomiast przestanie mnie boleć głowa - jak zdobyć takie zdjęcia? Jak nie nadeślą, to trudno a jak nadeślą to SUPER - przecież każda złotówka może się przydać :) W końcu - co stoi na przeszkodzie, aby w wiejskiej szkole były szachownice do transmisji internetowej? Co stoi na przeszkodzie, aby do wiejskiej szkoły na turniej PITS przyjeżdżali polscy i zagraniczni arcymistrzowie?
Konkursy fotografii szachowej już były ... i są ale nadal jakoś mało widać te zdjęcia. Wapno też już trochę zaistniało w tej branży. W końcu jedna z absolwentek naszej szkoły zdobyła już kiedyś nagrodę w Konkursie Fotografii Szachowej. (w 2013 r. ?) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz