sobota, 23 marca 2013

Carlsen ucieka spod noża

Na Turnieju Kandydatów w Londynie na prowadzeniu Carlsen i Aronian. Za oknami zima zamiast wiosny. Polska przegrała wczoraj w eliminacjach MŚ z Ukrainą 1:3.
Obserwowałem wtedy partię Carlsena na żywo (tzn. transmisję w internecie). Nabieram przekonania, że ten gość ma naprawdę szczęście ale szczęście sprzyja lepszym. Kompletnie przegrana ... a Carlsenowi udaje się zremisować. :)
Ja wczoraj na chess.com  ... przegrałem z moim uczniem, ... zrobiłem tylko małą niedokładność w debiucie, grałem trochę zachowawczo i szybko licząc, że gdzieś się pomyli a on mimo kilku niedokładności w 105 posunięciu mnie zamatował. (Kamil Ł.). Później przegrał szybko 6 partii ale tę jedną udało mu się wygrać.
Wczoraj trafiłem na nowość od Klausa Schulze :)

Nie zdziwię się jak wkrótce zostanie usunięta z YT ale chwilowo można sobie posłuchać :)

3 komentarze:

  1. Uwielbiam Klausa Schulze i solo i w Tangerine Dream - fantastyczna muzyka!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Typowy Klaus Schulze, tak intuicyjnie zmieniających się akordów nie znajdzie się nigdzie na świecie. Ależ kawałek! :) Dawno temu nawet z płyt winylowych zgrywałem go na kasety , ech były czasy...

    OdpowiedzUsuń
  3. W latach 80-tych (1984?) byłem na koncercie KS w Poznaniu w Arenie, pamiętam do dzisiaj atmosferę. Pamiętam również dlatego, że musiałem na piechotę, w środku nocy wracać 25 km. Pogoda była ok a ja mogłem jeszcze przeżywać koncert. W połowie drogi ktoś nawet się zatrzymał aby mnie podwieźć a ja podziękowałem i szedłem dalej :)

    OdpowiedzUsuń